Πέμπτη, 16 Ιανουαρίου 2014 12:20

ESC

Το ESC Rennes School of Business (ένα από τα κορυφαία Grande Ecole της Γαλλίας επέλεξε να συνεργαστεί με το Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων και το ΜΒΑ του ΟΠΑ.

Στην πραγματοποίηση της συνεργασίας, σημαντικό ρόλο έπαιξε η κυρία Γαλανάκη και το Τμήμα Erasmus του ΟΠΑ. Εκ μέρους του Τμήματος ΟΔΕ συμμετείχε ο καθηγητής Β. Παπαδάκης. Υλοποιώντας τη συνεργασία, 22 μεταπτυχιακοί φοιτητές του ESC Rennes επισκέφθηκαν το ΟΠΑ την περίοδο 7-17 Ιανουαρίου 2014 και διδάχθηκαν το μάθημα της Στρατηγικής Διοίκησης (international Strategic Management). Την πρώτη εβδομάδα το μάθημα δίδαξε ο καθηγητής κ. Παπαδάκης και τη δεύτερη ο καθηγητής του ESC Rennes κος Laurent Scaringella.

Το Rennes school of Business εφαρμόζοντας μια φιλόδοξη στρατηγική διεθνοποίησης έχει αναπτύξει συνεργασίες με πολλά πανεπιστήμια και Business. Στο πλαίσιο αυτό θα διερευνηθούν περαιτέρω μορφές συνεργασίας με το Τμήμα ΟΔΕ και το ΜΒΑ, όπως ανταλλαγή φοιτητών, απόκτηση διπλού πτυχίου (double degree), ανταλλαγή καθηγητών, ερευνητικές συνεργασίες κ.α.

Βρίσκεστε εδώ: Home ΝΕΑ Συνεργασία του Τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων και του ΜΒΑ με το ESC Renness School of Business