Mήνυμα του Διευθυντή του Εργαστηρίου

strategy-visions

Καλωσορίσατε στη ριζικά ανασχεδιασμένη ιστοσελίδα του Εργαστηρίου Επιχειρησιακής Στρατηγικής (Laboratory of Business Strategy- LBS). Το LBS ιδρύθηκε το 2004 και ανήκει στο Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Μεταξύ των βασικών στόχων του εργαστηρίου είναι η προώθηση της έρευνας σε θέματα στρατηγικής διοίκησης επιχειρήσεων και συναφών αντικειμένων που ενδιαφέρουν τα μέλη του εργαστηρίου, καθώς επίσης και η δημοσίευση της σε κορυφαία διεθνή περιοδικά και η παρουσίασή της σε κορυφαία διεθνή συνέδρια.

Παράλληλα το LBS στοχεύει στη δημιουργία του κατάλληλου περιβάλλοντος για την ανταλλαγή ιδεών μεταξύ της ακαδημαϊκής κοινότητας και των στελεχών που ασκούν στρατηγική διοίκηση. Επίσης το εργαστήριο ενθαρρύνει την κάθε μορφής συνεργασία με επιχειρήσεις και δημόσιους φορείς με σκοπό τη μελέτη και προώθηση των θεμάτων που αφορούν το αντικείμενο του εργαστηρίου.

Στην παρούσα ιστοσελίδα θα βρείτε πληροφορίες που άπτονται των ερευνητικών ενδιαφερόντων των μελών του εργαστηρίου και θα σας δοθεί η δυνατότητα να έχετε πρόσβαση στα βασικά συμπεράσματα ερευνητικών έργων (εν εξελίξει και ολοκληρωμένων). Παράλληλα θα έχετε τη δυνατότητα να συνδεθείτε με περιοδικά, ιστοσελίδες και εταιρείες συμβούλων επιχειρήσεων οι οποίες ασχολούνται με τη στρατηγική διοίκηση.

Ελπίζουμε το υλικό της ιστοσελίδας να ανταποκρίνεται στις προσδοκίες σας.

Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας για τυχόν ιδέες-προτάσεις.

Μετά τιμής,

Β. Παπαδάκης