Τρίτη, 02 Φεβρουαρίου 2016 00:00

ESC

Το ESC Rennes School of Business (ένα από τα κορυφαία Grande Ecole της Γαλλίας), στο πλαίσιο της στρατηγικής διεθνοποίησής του, επιλέγει και συνεργάζεται με Πανεπιστήμια και Business schools παγκοσμίως, με σκοπό να πραγματοποιεί ένα μικρό μέρος του εκπαιδευτικού του προγράμματος στο Πανεπιστήμιο που επιλέγει. Για Τρίτη συνεχή χρονιά, φιλοξενήθηκε από το ΠΜΣ στη Διοίκηση Επιχειρήσεων (MBA) και το Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων του ΟΠΑ. Υλοποιώντας τη συνεργασία, 27 μεταπτυχιακοί φοιτητές του ESC Rennes επισκέφθηκαν το ΟΠΑ και διδάχθηκαν το μάθημα της Διεθνούς Στρατηγικής Διοίκησης (International Strategic Management).

Την πρώτη εβδομάδα το μάθημα δίδαξαν ο Καθηγητής κ. Παπαδάκης με τον Επίκ. Καθηγητή κ. Μανωλόπουλο και τη δεύτερη εβδομάδα ο Καθηγητής Vinod Khrishnamaraju . Τα μαθήματα ήταν ευπρόσδεκτοι να παρακολουθήσουν οι φοιτητές του ΜΒΑ.

Βρίσκεστε εδώ: Home ΝΕΑ Tο ΠΜΣ στη Διοίκηση Επιχειρήσεων (MBA) και το Τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων του ΟΠΑ φιλοξένησε το ESC Rennes School of Business (11-21 Ιανουαρίου 2016)